" /> Neden Özel Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

Neden Özel Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

Neden Özel Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

Neden Özel Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

Özel sağlık sigortası son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan bir kavram haline gelmiştir. Konu sağlık olunca herkesin ilgisini çeken söz konusu sigorta türünün bireylere sağladığı pek çok faydadan söz edebiliriz.

Özel sağlık sigortası, geleceğinizi çok daha güvenilir bir hale getirmek için yaptırılan bir sigorta türüdür. Kaza ya da hastalık gibi önemli sağlık durumlarında bireylerin sağlık giderlerini karşılamaktadır. Tedavi alternatifleri ile ilgili kullanımlara bağlı olarak tüm sağlık giderleri poliçe üzerinden hesaplanarak karşılanır. Bunun yanı sıra poliçe kapsamında ihtiyaca göre çeşitli ek teminatlar ile sigorta kapsamının genişletilebilmesi mümkündür. Peki, özel sağlık sigortası neleri kapsar?

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Sağlık sigortasının poliçesi kapsamında ki teminatlar 2 grupta incelenmektedir. Bunlar yatarak tedavi ve ayakta tedavi şeklindedir. Yatarak tedavi ve ayakta tedavi hizmet kapsamı sigortalı kişilerin olası risk durumlarına göre masraflarının karşılanmasını ifade eder. Radyoterapi, kemoterapi, ameliyat, suni uzuv, yoğun bakım, oda gideri ve refakatçı gibi masraflar yatarak tedavi kapsamındadır.

Muayene, fizik tedavi, tahlil, röntgen gibi yatışın gerekmediği durumlarda ki masraf ise ayakta tedavi teminatında yer almaktadır. Sigorta poliçelerinin limitsiz bir şekilde oluşturulması ile çeşitli ek teminat imkanlarından da faydalanabilmek mümkün hale gelmektedir. Limitsiz poliçelerin sağlamış olduğu avantajların en önemlisi ise doğum sigortasıdır. Gebelik kontrolü, bebeğin doğumundan sonra ki masraflar ve bebeğin muayenesi gibi tüm masraflar özel sağlık sigortası kapsamındadır.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanız İçin 5 Neden

Bu sigorta türünden faydalanmanızı sağlayacak 5 temel faydadan bahsedebilmek mümkündür.

Özel Doktor Seçebilme Şansı

Sağlık sigortası kapsamında özel hastane ve özel doktor seçebilme şansını elinizde bulundurabilirsiniz.

Tedavi Giderlerinin Karşılanması

Yüksek tedavi giderlerinin sağlık sigortası kapsamında karşılanması özel sağlık sigortası seçiminde ki en önemli faydadır.

Hem Yurt İçi Hem Yurt Dışı Hizmet

Sağlık sigortası yaptırarak hem yurt içinde ki hem de yurt dışında ki sağlık hizmetlerinden faydalanmak mümkündür.

Maddi ve Manevi Rahatlık

Özel sağlık sigortası ile kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Hem maddi hem de manevi güven duygusu olası bir kaza ya da hastalık durumunda kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Özel Hastane Odaları

Ameliyat veya küçük bir prosedür geçirdikten sonra kişisel alanınız üzerindeki mahremiyet, rahatlık ve kontrol, genel refahı, zihinsel sağlığı ve iyileşme süresini etkileyebilir. Özel sağlık sigortası kapsamında size özel odalarda çok daha iyi koşullarda tedavi görebilir.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Özel sağlık sigortası fiyatları çeşitli etkenlere göre belirlenmektedir. Söz konusu özel sağlık sigortası fiyatlarının belirlenme unsurlarını aşağıdaki gibi detaylandırabilmemiz mümkündür.

  • Hastanın cinsiyeti
  • Yaş durumu
  • Yaşadığı il ve ikametgah adresi
  • Sağlık poliçesinin bulunup bulunmaması
  • Poliçeden tek kişiyi veya diğer aile fertlerini baz alması
  • Sigortalının geçmişte geçirdiği hastalıklar
  • Alkol- sigara kullanımı
  • Sigortalı olan kişinin boy ve kilo ölçüleri

Özel sağlık sigortası seçeneklerinizi incelerken, sadece birkaç poliçeyle sınırlı kalmayın. Mutlaka kendiniz için en uygun poliçeyi bulmak için detaylı bir şekilde inceleme gerçekleştirin.

 

Share this Post: